تبلیغات
وب تفریح - واتس‌اپ به زودی امکان ارسال فایل‌های ویدئویی به‌صورت GIFs را به قابلیت‌های خود می‌افزاید

واتس‌اپ به زودی امکان ارسال فایل‌های ویدئویی به‌صورت GIFs را به قابلیت‌های خود می‌افزاید

چهارشنبه 24 شهریور 1395 02:35 ب.ظ

 

ارسال فایل‎های GIFs در واتس‎اپ

 • ارسال فایل‎های GIFs در واتس‎اپ

  در دوران فعلی تکنولوژی، کمبودی از نظر تعداد اپلیکیشن‎های پیام‎دهی حس نمی‎شود. اپلیکیشن‎هایی نظیر فیس‎بوک مسنجر، واتس‎‌اپ، Allo گوگل، Hangouts، GroupMez، اسکایپ و یقینا تلگرام تنها تعدادی از محبوب‎ترین‎‎ها به شمار می‎روند، هرچند همگی قابلیت‎های پایه‎ی مشابهی دارند اما هریک از آن‎ها دارای ویژگی‎ها و مزیت‎های خاص خودشان هستند. اسکایپ به عنوان مثال به خاطر قابلیت گفتگوهای ویدئویی مشهور است و اپلیکیشن Allo گوگل نوید یکی از بهترین پلت‎فرم‎های پیام‎دهی برای گوشی‎های همراه را می‎دهد.

  تصمیم‎گیری در رابطه با هر کدام از این سرویس‎ها می‎تواند اندکی مشکل باشد، چون هیچ‎کدام از آن‎ها ضرورتا بر دیگری برتری ندارد. ممکن است در بعضی جهات بهترین باشند، ولی در مقایسه با رقبا در زمینه‎های دیگر کمبود داشته باشند.

  به هرحال، یکی از محبوب‎ترین پلت‎فرم‎هایی که می‎توان نام برد اپلیکیشن وات‎اپ است. اپلیکیشن واتس‎اپ از سال 2009 در دنیای فناوری و پیام‎رسانی وجود داشته است و از زمان عرضه‎ی خود، یعنی 7 سال قبل، با رشد کاربری چشم‎گیری مواجه شده است. نه تنها پایگاه کاربری این سرویس رو به افزایش است بلکه تعداد قابلیت‎های تحت اختیار کاربر نیز زیاد است. همان‎طور که اخیرا به استخضار شما رساندیم واتس‌اپ امکان ارسال همزمان یک پیام به چندین گروه را به قابلیت‌های خود افزود، و حالا یکی ویژگی‎هایی که واقعا نبود آن در این اپلیکیشن حس می‎شده است عدم توانایی در ارسال آسان فایل‎های GIF در بین کاربران بوده است. علت گفت کلمه‎ی “آسان” به این علت است که از نظر فنی امکان انجام این کار با روت کردن گوشی اندروید‎ی شما وجود دارد ولی اکثریت کاربران با انجام چنین کاری راحت نیستند و دانش فنی کمی در این زمینه دارند.

  در آپدیت اخیری که نسخه‎ی بتای اپلیکیشن اندرویدی واتس‎اپ داشته است، کاربران حالا می‎توانند از طریق استفاده از امکان ضبط ویدئو برای یکدیگر فایل‎های GIF ارسال کنند. به منظور انجام این کار، بایستی در واتس‎اپ یک ویدئو ضبط کنید و زمانی که ضبط آن به اتمام رسید، گزینه‎هایی به منظور ادیت آن در اختیار شما گذاشته می‎شود. و تا زمانی که ویدئوی شما مدت زمانی برابر با 6 ثانیه یا کمتر دارد، گزینه‎ای در اختیار شما برای تبدیل آن به GIF گذاشته می‎شود. این روش هم‎چنین برای ویدئوهایی که در حال حاضر بر روی گوشی خود دارید نیز جواب می‎دهد.

  این قابلیت تنها در نسخه‎ی بتای اپلیکیشن اندرویدی واتس‎اپ یعنی 2.16.244 موجود است. گرچه، با آن‎که این قابلیت تنها در اختیار کاربران بتای این اپلیکیشن قرار گرفته است ولی به زودی در اختیار دیگر کاربران این سرویس نیز گذاشته می‎شود.

  لینک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=50351